Prezentacja projektów – część I

with Brak komentarzy

Działania w ramach Podlaskiego Inkubatora Aktywności Społecznej po mału dobiegają końca.

My natomiast zaczynamy prezentować dokonania realizatorów minigrantów. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszymi projektami.

"Rajd do Niepodległej", organizator:Wesołe babeczki

Okres realizacji: 2018-10-01 do 2018-12-05

Działania:

  1. 13 października 2018r. zorganizowany został Rajd Rowerowy do Niepodległej : Stawiski (stary Cmentarz), Chmielewo - Płaszczatka (Cmentarz Żydowski) - Stawiski (Pomnik Trzech Pokoleń) - Michny - Tafiły - Dzięgiele (Pomnik Ku Czci Bohaterów Sił Zbrojnych, Walczących z Ustrojem Komunistycznym)
  2. 11 listopada odbył się Wieczór wspomnień, śpiewanie pieśni patriotycznych, na którym też został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Wolność, Godność, Niepodległość".

„Wspólnie znaczy więcej”, organizator: Aktywni Dzierzbieniacy

Okres realizacji: 2018-10-01 do 2018-11-30

Działania:

  1. W dniach 6-7 października 2018r. 11 osób z Koła Gospodyń Wiejskich ze wsi Dzierzbia uczestniczyło w wizycie studyjnej u Koła Gospodyń Wiejskich w Ogrodniczkach.  Podczas wizyty nastąpiła wymiana doświadczeń. Panie reprezentujące zespół ,,Żurawinki”, który śpiewa w większości litewskie piosenki, wzbudziły podziw wśród uczestników.
  2. 11 listopada odbyła się Wieczornica z okazji 100-lecia Niepodległości Polski, na której pojawił się gość specjalny Mieczysław Bagiński.

"Polska historia od kuchni",  organizator: Klub kulinarny Dzięgiele

Okres realizacji: 2018-11-03 do 2018-12-01

Działania:

  1. Warsztaty kulinarne. Zostały zorganizowane 4 spotkania, po 6 godz. podzielone na bloki tematyczne: I temat- chleb na zakwasie, II temat - tradycyjne wypieki drożdżowe, III temat - domowe pasztety.
  2. 30 listopada odbył się Wieczór Wspomnień, podczas której uczestnicy wspominali bohatera walk o niepodległość, który mieszkał i zginął w okolicach wsi Dzięgiele. Powstała też pamiątkowa kronika. W trakcie wieczoru było też wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz rozstrzygnięto Konkurs kulinarny "Potrawa w barwach narodowych".

"Aktywni seniorzy", organizator: Aktywne animatorki

2018-10-01 do 2018-12-14

Działania:

W ramach projektu odbywają się zajęcia w trzech świetlicach na terenie Gminy Grajewo – Wierzbowie, Popowowie i Białaszewie. Zajęcia są kierowane do osób powyżej 50 roku życia.
W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia Seniorzy mogą zrobić własnoręcznie ozdoby świąteczne. Podczas zajęć Seniorzy wykonują bombki, skrzaty, bałwanki, malują na szkle, robią kwiaty z papieru, gwiazdy itp. Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości zorganizowany został Wieczorek poetycki.